Lukáš Kaplan, zakladatel EUCS a Advalo. Tyto firmy se zaměřují na pomoc poškozeným klientům a profesionalizaci finančního poradenství.Lukáš Kaplan, zakladatel EUCS a Advalo. Tyto firmy se zaměřují na pomoc poškozeným klientům a profesionalizaci finančního poradenství.

Kdo jsem

Kudy vede moje cesta

Na práva jsem před lety šel hlavně kvůli tomu, abych mohl pomáhat spravedlnosti. Když jsem potom ve vlastní praxi finančního poradce viděl, jak pojišťovny mnohdy přistupují k řešení pojistných událostí, rozhodl jsem se hájit práva poškozených klientů na full time a získávat pro ně spravedlivé odškodnění. Založil jsem proto společnost EUCS, kde pomáháme poškozeným klientům při pojistných událostech. Podařilo se mi získat kolegy a kamarády, kteří bojují za stejné hodnoty, a rozvíjí myšlenku spravedlivého odškodnění a předcházení sporů s pojišťovnami dál. Díky tomu mohu po více než deseti letech ve vedení společnosti ustoupit z aktivní role a soustředit se na další činnosti, které mi pracovně dávají smysl.

Ozvěte se mi

Stále řeším konkrétní právní případy, a to hlavně dopravní nehody, u kterých vznikla újma na zdraví. Jako motorkář se zaměřuji na pomoc motorkářům po nehodách. Dále se pod značkou Advalo soustředím na profesionalizaci finančního poradenství v České republice. Cesta k tomu vede podle mě přes férovou cenu za poradenské služby, kdy poradenství není pevně spojeno s prodejem finančních produktů. Díky tomu se prohloubí důvěra lidí v tento obor, který je podobně komplexní a náročný jako právo nebo daně. Také se stále věnuji předávání know-how v podobě školení finančních a pojišťovacích poradců. Mám titul EFA, předsedám etické komisi EFPA ČR, a jsem členem etické komise EFPA Europe.


I přes všechnu radost z práce je někdy potřeba si vyčistit hlavu. To dělám třeba na kole, na lyžích nebo na motorce. Mám rád inspirativní příběhy, což je jeden z důvodů, proč spolupracuji s projektem Bez frází. Rád se vracím do přírody, speciálně do jihočeského Blanského lesa, kde jsem strávil část dětství. S nadšením cestuji, a ze všeho nejraději podnikám s mojí partnerkou Nicole cesty do Itálie, kde máme část rodiny.

Prohlédnout si kurzy
Vyrobil
Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a platí zde "Zásady ochrany osobních údajů" a "Smluvní podmínky" společnosti Google.